Kategorijos
Automobilių plovimas

Už automobilių plovimą kiemuose gresia baudos

Šiuo metu automobilio plovimas gyvenamojoje aplinkoje gali nemenkai sumažinti piniginę. Atėjus pavasariui pasklido gandai, kad bus taikomos bausmės už automobilių plovimą daugiabučių kiemuose. Toks įstatymas priimtas siekiant sumažinti vandens užterštumą.

Šiuo metu automobilio plovimas gyvenamojoje aplinkoje gali nemenkai sumažinti piniginę. Atėjus pavasariui pasklido gandai, kad bus taikomos bausmės už automobilių plovimą daugiabučių kiemuose. Toks įstatymas priimtas siekiant sumažinti vandens užterštumą. Pradėjus lyti visos nuotekos, paliktos po automobilio plovimo, patenka į vandens telkinius, todėl toks draudimas yra būtinas norint apsaugoti aplinką. Neturint nuosavo kiemo nusiplauti ar susiremontuoti pačiam savo automobilį yra gana sudėtinga, tačiau tokių žmonių pasitaiko vis daugiau. Šiltojo sezono metu automobilio plovimas yra vis dažnesnis ir reikalingesnis.

Kiekviena miesto ar rajono savivaldybė turi nustatyti smulkesnes taisykles, pagal kurias bus baudžiami įstatymo pažeidėjai. Visų didžiųjų Lietuvos miestų daugiabučių kiemuose šis įstatymas galioja. Pažeidėjų kol kas nubausta nedaug, galbūt todėl, kad kiemai yra pilni automobilių, ten trūksta vietos, o ir būti pastebėtiems kaimynų tikimybė didelė. Tuo tarpu, kitaip yra nuosavuose kiemuose. Automobilius leistina plauti tik naudojant vandenį, kai neteršiama aplinka, o draudžiama naudoti įvairias plovimui skirtas priemones. Šampūnai ir kitos plovimo priemonės draudžiamos dėl galimybės nutekėti iki vandens telkinių. Vargu, ar yra daug žmonių plaunančių automobilius tik vandeniu, kai plovimo priemonių pasirinkimas toks gausus.

Sučiupti pažeidėjus nusikaltimo vietoje yra nelengva, todėl praeitais metais nubausti tik keli žmonės. Bausmių didumą nustato kiekviena savivaldybė atskirai, nėra visiems bendro įstatymo. Pirmąjį pažeidimą lydi įspėjimas, o vėliau bauda gali siekti net iki 2000 litų. Maksimali bauda skiriama tik tais atvejais kai pažeidimas yra kartojamas arba jis atliktas esant sunkinančiomis aplinkybėmis. Iš pradžių gali būti skiriama minimali bauda arba siūlymas mokėti pusę minimalios bausmės. Nenorint suploninti piniginės nemenkomis piniginėmis bausmėmis vertėtų rinktis automobilių plovyklų paslaugas, kuriose ir kaina yra nedidelė, ir darbas bus atliktas kokybiškai.