Kategorijos
Automobilių plovimas

Kaip plauti automobilį žiemą?

Žiemos sezono metu matome purviną savo automobilį, tačiau esame susidarę nuomonę, kad jo žiemą plauti nereikia, nes po keleto valandų jis bus toks pats, kaip ir prieš plovimą. Prie šios nuomonės prisideda ir mūsų pačių nenoras šalti rankas ir daryti tai, kas nėra būtina. Nešvarus automobilis ne tik atrodo neestetiškai, bet ir chemikalai, barstomi keliuose, kenkia automobiliui.

Žiemos sezono metu matome purviną savo automobilį, tačiau esame susidarę nuomonę, kad jo žiemą plauti nereikia, nes po keleto valandų jis bus toks pats, kaip ir prieš plovimą. Prie šios nuomonės prisideda ir mūsų pačių nenoras šalti rankas ir daryti tai, kas nėra būtina. Nešvarus automobilis ne tik atrodo neestetiškai, bet ir chemikalai, barstomi keliuose, kenkia automobiliui. Automobilio plovimas žiemą nevilioja taip pat ir dėl baimės, kad užšals durelės, bagažinė. Norint turėti švarų ir tvarkingą automobilį, reikia žinoti keletą ypatybių apie jo priežiūrą žiemos metu.

Specialistai pataria plauti automobilį bent kelis kartus per mėnesį, nesvarbu, kokios oro sąlygos bebūtų. Didžiausias automobilio priešas – sniegui tirpinti naudojamos druskos keliuose. Efektyviausias būdas tinkamai prižiūrėti automobilį žiemos metu yra dažnas plovimas, naudojant tinkamas priemones. Automobilių plovyklose įprastos cheminės priemonės plovimui yra putos ir šampūnas. Jie nuo paviršiaus pakelia nešvarumus, o šepečiai pašalina purvą. Plovyklose galima gauti ir tokią paslaugą, kaip automobilio vaškavimas. Vaškas, užpurkštas ant automobilio, sukuria apsauginę plėvelę, kuri suteikia ne tik blizgų paviršių, bet ir prie jo mažiau limpa dulkės, vizualiai atnaujinami automobilio dažai. Vaškavimas ne visų teigiamai vertinamas, tai vadinama trumpalaike priemone. Automobilis ilgiau išlieka apsaugotas, jei vaškuojame patys, tačiau tai užtrunka 3–4 valandas.

Automobilio plovimas žiemą reikalauja ir tam tikro atidumo, renkantis plovimo priemones. Dėl šios priežasties šampūnai turi būti skirti būtent žiemos sezonui. Būtina žinoti, kad plaunat automobilį privalu ją nusausinti: tarpus, gumas išpusti oru ir dureles, bagažinės dureles ištepti silikonu, kad neužšaltų. Po plovimo galima sėsti į automobilį ir truputį pasivažinėti, kad ant standžių esanti drėgmė nesušaltų. Pastebima, kad automobilį labiau patartina laikyti ne garaže, o lauke, nes garaže pastovi drėgmė spartina neigiamą druskų efektą. Tinkamai prižiūrimas automobilis, net žiemos metu, nesukels papildomų rūpesčių ir tarnaus, kaip ir šiltuoju sezono metu.